У Україні зареєстроване 400000-ное доменне ім'я. Ювілейним стало доменне ім'я третього рівня krnews.dp.ua, зареєстроване в публічному географічному домені dp.ua.

Перші 27 географічних публічних доменів відповідно до існуючого адміністративного ділення України було делеговано в січні 1993 р. на Конференції українських Інтернет-специалістов. У 1995 році були делеговані короткі (двухбуквенные) синоніми географічних публічних доменів.

Сьогодні в Україні делеговано 46 географічних публічних доменів, в яких зареєстровано більше 25% всіх доменних імен українського домена. Найменша кількість доменних імен зареєстрована в публічному домені chernigov.ua, найбільше - в домені kiev.ua.

Крім того, в Україні делеговано 7 цільових публічних доменів: com.ua, gov.ua, net.ua, edu.ua, org.ua, in.ua, dominic.ua. Найбільша кількість доменних імен - 137974 - зареєстровано в домені com.ua, найменше - 9 - в домені dominic.ua.

Згідно п.3.2 Правил домена .UA приватні доменні імена другого рівня в домені .UA делегуються виключно у випадку, якщо відповідне доменне ім'я повністю або його компонент другого рівня, по написанню збігається із знаком, права на використання якого на території України належать відповідному регістранту. За станом на 16 лютого 2009 року в Україні делеговане 7043 приватних 2LD.

hostmaster.ua

Можно подписаться на RSS ленту