Респонденты при обращении с вопросами теперь получают вот такое сообщение:

=== Цей текст - наперед підготовлена відповідь на типове запитання. ===

Ви отримали у відповідь на спробу реєстрації домена повідомлення про помилку "Ця реєстрація адміністративно заблокована". Ця помилка означає, що сервери імен використані в заявці на делегування чи зміну даних домену закриті для використання в заявках, що приймаються від реєстрантів.

До такого блокування серверів призвела велика кількість реєстрацій на ці сервери імен доменів, що порушували правила реєстрації в публічному домені org.ua (найчастіше: порноресурси та масована реєстрація доменів для "лінкопомийок" та інших технологій спаму та обману пошукових систем) в поєднанні із затятістю порушників, які ігнорували заборони, сподіваючись що повна автоматизованість реєстрацій дозволить їм "перебороти" заборону. Реєстрація в org.ua автоматизована і обмежувальні правила, відповідно, також застосовуються програмою реєстрації автоматично. Тож зауважте, що прохання щодо застосування виключень для певних заявок неможливо реалізувати.

На жаль, активність "пошукових спамерів" та порнорозповсюджувачів приводить до того, що єдиним виходом є відмова від прямої та неоплачуваної реєстрації в домені org.ua. Перехід на обслуговування через реєстраторів відбудеться в найближчі місяці. До того часу прямі реєстрації обслуговуються, але список заблокованих серверів імен досить швидко змінюється. Ті що активно використовуються в "реєстраційних атаках" опиняються в чорному списку. Активність порушників правил настільки висока, що навіть надання Вам такого списку не дасть Вам гарантії, що щойно обрані Вами сервери не доведеться обмежити в реєстраціях.

Можливість реєстрації доменів на сервери імен із "чорного списку" існує. Спам-реєстрації великої кількості доменів можливі лише через безкоштовність (чи практичну безкоштовність) використання серверів імен для підтримки таких доменів. Коли надходить заявка від компанії-реєстратора, що не надає безкоштовних послуг, обмежувальні правила не застосовуються.

Исходя из выделенного текста мы видим, что .org.ua анонсирует переход на обслуживание через регистраторов.
В какие именно конкретные сроки это состоится и будет реализовано - пока не известно.