У домені .UA зареєстроване 7000-ное приватне доменне ім'я.
Домен першого рівня коди країни .UA був делегований в грудні 1992 року Джонатанам Постелом (IANA) ведучим українським Інтернет-специалістам, вибраним Інтернет-сообществом - Олегу Волощуку і Ігорю Свірідову. У 1994 році, після того, як Олег Волощук за власним бажанням склав з себе обов'язки адміністратора домена .UA, новим адміністратором домена .UA був вибраний Дмитро Кохманюк.

25 березня 2001 року було поміщено Соглашеніє N1/2001 про передачу адміністраторами, що діяли .UA ccTLD частини адміністративних повноважень підприємству ТОВ "Хостмастер". З цієї миті ООО "Хостмастер" перейняв на себе зобов'язання по супроводу .UA ccTLD, і 23 жовтня 2001 року делегував власникові зареєстрованого знаку для товарів і послуг "Бізнес" згідно Правилам домена .UA перше приватне доменне ім'я другого рівня - BUSINESS.UA.

На сьогоднішній день Правила домена .UA наказують можливість делегування приватних доменних імен в домені .UA виключно за наявності документів, підтверджуючих право використання на території України торгівельної марки, яка відповідає написанню доменного імені повністю або його компонента другого рівня (до знаку ".", але не включаючи цей знак).

Правила були розроблені адміністраторами домена .UA за участю Інтернет-общественності в цілях захисту інтересів виробників товарів і послуг, а також споживачів продукції від проявів недобросовісної конкуренції і шахрайства.

Крім того, завдяки Правилам удалося обмежити розвиток спекулятивних тенденцій в українському сегменті Інтернет і значно підвищити імідж домена .UA у всьому світі. Це підтверджується стабільною позитивною динамікою розвитку домена

hostmaster.ua

Можно подписаться на RSS ленту