Завершився незвичайний для російської доменної індустрії захід. Вперше за підтримки ICANN в Софії спробували зібрати воєдино реєстратури і реєстраторів з «схожою ментальністю». Як виявилось, Cофийская конференція здатна стати не лише майданчиком для спілкування і обміну досвідом між сотнею учасників. Попередні домовленості реєстраторів встигли перетворитися на багатообіцяючі проекти прямо в Болгарії, а здавалося б знайомі реєстратури з'явилися в новому світлі.

Так, вражаючу активність продемонстрували російські і українські учасники. У перший же день між сусідською реєстратурою (компанія «Хостмастер») і вітчизняними реєстраторами - RU-CENTER і .mastername був підписаний Меморандум про співпрацю. Багатообіцяючим здався сам формат: процедура підписання зусиллями українських колег перетворилася на невелике шоу з музичним супроводом. Новина про це вже породила чутки про швидкий переділ ринку в зоні UA і викликала занепокоєння у українських чиновників.

Російським реєстраторам довелося виконати майже 2000 км., щоб взнати Координаційний центр національного домена RU з іншого боку. Наприклад, ідея впровадження UDRP/ADRP, яку в Рунеті практично поховали через специфіку вітчизняного законодавства, в КЦ вважають цілком перспективними і планують впровадження аналогічної процедури в зоні RU. Цілком можливо, що на це рішення вплинула доповідь Еріка Вілбера, представника Усесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОЇС), який розповів про адаптацію «ідеальної UDRP» до бойових умов конкретних ссTLD. Поява процедури позасудового дозволу спорів далеко не єдина несподіванка, пов'язана з вітчизняною реєстратурою. В майбутньому КЦ чекають серйозні зміни, які, сподіватимемося, зроблять лише позитивний вплив на динаміку ринку.

Цікаво, що спірними на конференції виявилися темпи зростання числа реєстрацій в національному домені RU. Російська сторона розповідала про 61%, а сторонні оцінювачі називали цифру в 66%. Про причини розбіжностей, особливості маркетингу в реєстратурах ccTLD, перспективи кирилічних доменів, а також дивацтва східноєвропейського менталітету - читайте в детальному матеріалі про міжнародну конференцію в Софії, який буде опублікований найближчим часом. Само ж захід, видно, перетвориться на щорічний - так, наступного року діалог між реєстратурами і реєстраторами Європи і країн СНД, як передбачається, переміститься до України.

Можно подписаться на RSS ленту