21 вересня 2008 року завершилася Перша науково-практична конференція адміністраторів публічних доменів, що проходила в рекреаційному регіоні Крайки (курорт Кароліно-бугаз), Одеса, Україна. Ця конференція вперше за всю історію Уанета зібрала під гостинним дахом готелю "Шоколад" адміністраторів 48 публічних доменів другого рівня в домені .UA, адміністратора домена .UA Дмитра Кохманюка і представників національної реєстратури.

Дружня неформальная атмосфера не перешкодила Першій науково-практичній конференції стати конструктивною і насиченою. Перший день Конференції був присвячений, в основному, питанням стратегій розвитку українських публічних доменів другого рівня. Після доповідей Володимира Кияна (dnepropetrovsk.ua, dp.ua) і Валерія Лунева (cherkassy.ua, ck.ua), що представили моделі ефективного розвитку регіональних публічних доменів, що діяли, другого рівня, увага учасників була повністю присвячена дебатам з приводу формату взаємних дій адміністраторів, і обговоренню основних постулатів, що формалізують це взаємодія в Декларації адміністраторів публічних доменів другого рівня. Жаркі і тривалі дебати плавно завершилися злагодженою роботою добровольців ініціативної групи, що сформулювали основні вимоги адміністраторів до формату співпраці, а потім цілком передбачено трансформувалися в банкет на честь відкриття Конференції.

Наступного дня адміністратори публічних доменів другого рівня стали учасниками круглого столу "Впровадження в Україні сучасних технологій: IDN, IPv6, DNSSEC". Після обідньої перерви представники національної реєстратури поділилися з адміністраторами досвідом організації взаємодії реєстратур і реєстраторів в публічних доменах під акомпанемент штормового запобігання, а адміністратори - надією на наступну конференцію, що стала практично першим об'єднуючим заходом. Згідно твердженню Т.Черненко, генерального директора національної реєстратури України, конференція "раптово виросла з локального масштабу, і, набувши характеру національного заходу, стала подією, здатною впливати на стратегію і тактику розвитку всієї української доменної галузі".

Можно подписаться на RSS ленту